נחל אוג – נחל אוג תחתון נמצא בקניון יפהפה,במסלול מעגלי הנמשך כשעה וחצי. המסלול משלב טיפוס בסולמות. תחילת המסלול בכניסה לקיבוץ אלמוג. המרחק מהצימרים כ- 5 דקות נסיעה.

 

נחל דוד ונחל ערוגות – עין גדי, נחל דוד ונחל ערוגות הן שכיות חמדה מקסימות בנוף של מדבר יהודה. במקום תוכלו למצוא מעיינות זורמים, בית כנסת עתיק, מקדש מהתקופה הכלקוליתית, יעלים, שפנים ונוף יפה. ישנם מספר מסלולים אפשריים, ברמות קושי שונות, ממסלולים קלים מאוד ועד מסלולים למיטבי לכת. הטבילה במים בימים חמים נחשבת חובה! (45 דקות נסיעה).

 

ואדי קלט – נוף מדברי, שפיעת מים וצמחייה מגוונת, הם היוצרים את נווה המדבר המיוחד של שמורת הטבע נחל פרת (ואדי קלט). במקום גם מנזרים וממצאים  ארכיאולוגיים – שרידים של פעילות אנושית בתקופות שונות

טיולים רגליים

שמורות טבע

קומראן – קוּמְרָאן הוא אתר ארכיאולוגי השוכן במישור הצפון-מערבי של ים המלח, סמוך לשפך נחל קומראן. המקום התפרסם במיוחד בשל מגילות ים המלח שנמצאו במקום. (15 דקות נסיעה)

 

עינות צוקים (עין פשחה) – שמורת טבע מקסימה וייחודית עם בריכות שכשוך. בשמורה מעיינות מים מתוקים. מומלץ מאוד הסיור בשמורה החבויה. מתאים מאוד לילדים קטנים. (מרחק של 20 דקות נסיעה מהאתר.)

 

השומרוני הטוב -  מוזיאון השומרוני הטוב הוא מוזיאון ארכיאולוגי לפסיפסים. המוזיאון ממוקם ב"אכסניית השומרוני הטוב", אתר ארכיאולוגי שראשיתו בתחילת תקופת בית המקדש השני ובו אוסף פסיפסים מרחבי יהודה ושומרון. בנוסף מוצג בו פסיפס בודד מבית הכנסת העתיק בעזה. המוזיאון הוא מוזיאון הפסיפסים היחיד בישראל. (10 דקות נסיעה).

 

עין גדי גן בוטני- בלב נוף מדברי קדום בוהקת לה נקודה ירוקה – הגן הבוטני של קיבוץ עין גדי. הגן הבוטני, הפתוח לסיורים של יחידים וקבוצות, מכיל צמחיה מגוונת ועשירה המגיעה מיבשות שונות ויוצרת נווה מדבר ייחודי, המבליט את ניצחון המים והחיים על צחיחות המדבר.
הגן הבוטני של קיבוץ עין גדי, השוכן על שפת ים המלח, מכיל מגוון עשיר של צמחים, מקומיים וכאלה שהגיעו מיבשות אחרות ומאזורי אקלים שונים. הגן הבוטני הוקם על ידי חברי הקיבוץ בעבודה מאומצת ומלאת אהבה, וכיום הוא מהווה נווה מדבר ייחודי ויפיפה במקום הנמוך ביותר בעולם.
אתם מוזמנים להגיע ולסייר בגן, לראות את עצי הבאובב המרשימים, שזוהי הנקודה הצפונית ביותר על כדור הארץ בה הם נמצאים, להתרשם מהפריחה המלבבת וליהנות מהחיבור בין מדבר לצמיחה. (45 דקות נסיעה).

 

אתר הטבילה – "קאסר אל יהוד" – מקום מקודש לנצרות. עפ"י המסורת הנוצרית במקום זה הוטבל ישו. הכניסה לאתר חופשית. (10 דקות נסיעה).

 

דיר חג'לה - מנזר דיר חג'לה שוכן בחורשה ירוקה ומטופחת, ובה פינות אירוח מוצלות, הוא בנוי לגובה שתי קומות סביב חצר קְטוּרה (לא מקורה), המרוצפת לוחות אבן ובמרכזה בור מים. מנזר עתיק עם פינת חי ופינות ישיבה מוצלות.

במרחק 10 דקות נסיעה נמצאים חופי רחצה מקסימים ומסודרים – קלי"ה, נווה מדבר, ביאנקיני.

בחלק מהחופים קיימת בריכת שחיה. לאורחנו תינתן  הנחה לכניסה לחופים. 

חופי רחצה

ע  |  En

JERICHO INN